Milovice

 

Milovice nad Labem

 

Milovice

 

Město Milovice leží v nížině středního Polabí nedaleko od Lysé n/L a Nymburka.


Benátecká VruticeNa území dnešního města stávalo ve 14. století zemanské sídlo vladyky Holomka, které se v archivních listinách nachází pod názvem “villa Milewicz”- tvrz Milevice. První zmínka dle archiválií je ze 4.1.1396 v souvislosti s pozůstalostí po manželce Sperkově-Pavlíně. Ve znaku města je umístěna stříbrná hlava srny s krkem a zlatým jazykem, tento nejstarší doložený heraldický motiv se objevoval na středověkých pečetích rytířů z Milovic. Srna je umístěna v zeleném štítě s vybíhajícími třemi hroty k hornímu okraji stříbrné hlavy štítu. Zelená barva má připomínat bohatství lesů v regionu.

Nedílnou součástí historie Milovic  je vznik vojenského újezdu Mladá v roce 1904, ve kterém působily tyto armády- rakouskouherská, československá, německá a sovětská. 30. června 1991 odešel z Milovic poslední sovětský voják, vojenský výcvikový prostor byl zrušen v roce 1995. V srpnu roku 1996 byla započata revitalizace bývalého vojenského výcvikového prostoru.

 

Milovice MladáZrekonstruováno bylo prvních 496 bytů a tak začal příliv mladých obyvatel. V současné době se město skládá ze čtyř  částí:Milovice, Benátecká Vrutice, Mladá, Boží Dar a žije zde 8 482 obyvatel.

 

Za pomoci státních dotací dochází k dalším rekonstrukcím bytových domů a obnově infrastruktury města.
Statistické údaje:

 

     Okres: Nymburk
     Kraj: Středočeský
     Nadmořská výška: 221m
       Statut města: Ano od r. 1991

     Počet částí: 4(Milovice, Mladá, Benátecká Vrutice, Boží Dar)
     Katastrální výměra: 3119 ha
     Počet obyvatel: 8482 (pravidělně měsíčně aktualizováno-   nyní k 27.7.2009)
     Z toho v produkt. věku:  3.441(18-60let)
     Průměrný věk:28,3 
     Pošta: Ano
     Škola: Ano
     Mateřská škola: Ano
     Zdravotnické zařízení: Ano
     Policie: ANO
     Kanalizace (ČOV): Ano
     Vodovod: Ano
     Plynofikace: Ano
     Doprava:Vlaková ,autobusová
     Obchody: Ano
     Restaurace: Ano
     Divadlo: Ano
     Bankomat: Ano

 

 

 

www.paintball-milovice.cz

Milovice

 

Milovice

 

MěstoMiloviceleží v zemědělském kraji, v mírně zvlněné nížině středního polabí poblíž Lysé nad Labem, v blízkosti Prahy cca 34km, nedalekého Nymburka cca 16km a Mladé Boleslavi cca 22km
Město Milovice se rozkládá v místech, kde dříve stávala tvrz a zemanské sídlo Milewicz ve 14. století. Ve znaku má město stříbrnou hlavu srny se zlatým jazykem v zeleném štítu s vybíhajícími třemi hroty k hornímu okraji stříbrné hlavy štítu. 
     

V současné době v Milovicích žije více než 10 500 obyvatel a území města se skládá ze čtyř městských částí:

– Božího Dar

- Balonka

- Benátecké Vrutice

- Mladá


Do Milovic vede z Lysé nad Labem železniční trať č.232 o délce 5 km. Milovicemi prochází silnice č.332 a v dosahu do 15 km jsou dálnice E 65 a D 11. V poslední době se Milovice staly také místem, kudy vede cyklostezka.
 

Historicky je doložený název dnešního města Milovice a tak ho najdete na mapách a v jízdních řádech z poslední doby, ale v seznamu Směrovacích čísel České pošty se uvádí označení Milovice nad Labem.


Od začátku 20. století je novodobá historie Milovic spjata s vojenstvím. Byl zde založen vojenský tábor, střelnice dělostřelectva, posléze pak za první světové války zajatecký tábor a vojenský hřbitov.Za okupace v letech 1939 – 1945 Němci sídlila zde německá vojenská správa.Po okupaci v roce 1968 zde byla umístěna Střední skupina sovětských vojsk až do června 1991.Dnem 3. září 1991 byl Milovicím udělen statut města. V posledních letech se v Milovicích a okolí značně investuje do rozvoje bydlení.

Pro návštěvníky, kteří přijedou automobilem jsou k dispozici ve směru od Lysé nad Labem čerpací stanice pohonných hmot. Sportovněji založení turisté si mohou udělat výlet do Milovic na kole, když využijí cyklostezky, která sem vede. 

Je zde několik restaurací, prodejny s běžným sortimentem zboží a řada obchodů a provozoven poskytujících nabídku zboží a služby v oborech ostatních. 
Na náměstí 30. června se nachází Divadlo MLADÁ, Hakenův stadion a sídlo,,Paintball Klubu Milovice,, Divadlo MLADÁ sídlí v budově známé z doby nedávno minulé jako „Dům důstojníků“ a na jeho programu jsou zejména představení pro děti. V centru města stojí kostel svaté Kateřiny a z historie pocházejí v Milovicích některá další památná místa. V blízkém okolí zahlédnete dosud v uzavřeném prostoru zařízení kdysi vojenského velkého letiště, z dob, kdy zde byla umístěna posádka Střední skupiny sovětských vojsk. 
 

Původní zástavba rodinných domků a bývalých zemědělských usedlostí je v městské části Milovice a Benátecká Vrutice. Městská část Mladá je rozdělena na území určené k bydlení, na území určené k drobnému podnikání a na průmyslovou zónu. Dopravní spojení do Milovic je po železnici nebo po silnici. Železniční spojení z Lysé nad Labem provozují České dráhy na trati, která má v Milovicích konečnou stanici. Do stanice železnice v Lysé nad Labem je dobré spojení ze směrů od Prahy, Kolína a Ústí nad Labem. Po silnici se do Milovic lze také dopravit autobusem ze směru Mladá Boleslav, Nymburk, Čelákovice, Brandýs nad Labem a Lysá nad Labem

Do 31.8.2009 - Paintball Klub Milovice

Od 1.9.2009 - Paintball Club Milovice o.s.

 

www.paintball-milovice.cz

Paintball shop Paintball Club Milovice Paintball Milovice Paintball Paintball Rokytnice čtyřkolky rokytnice Adrenalin Park Rokytnice adrenalin park rokytnice airsoft milovice paintball paintball milovice milovice paintball paintball shop paintball club milovice paintball rokytnice paintballshop